Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Handelshögskolans fakultetskansli

vid Handelshögskolan

Handelshögskolans fakultetskansli
Box 601
405 30 Göteborg
Leveransadress: Vasagatan 1
Besöksadress: Vasagatan 1, 405 30 Göteborg

Epost: hhkansli@handels.gu.se

Kanslichef: Catharina Tillman

Om enheten

Handelshögskolans fakultetskansli är en specialistfunktion som arbetar på delegation från dekanus med syftet att utveckla Handelshögskolan. Fakultetskansliet består av enheten för ledningsstöd, utlandsavdelningen samt externa relationer, och leds av kanslichef.

 

Personer

Visar 1 - 32 av 32

Namn Titel Telefon E-post
Alderin Lindbohm, Tina Kommunikatör 031-786 1575 tina.alderin@handels.gu.se
Anthonsen, Mette Karriärvägledare 031-786 6537 mette.anthonsen@handels.gu.se
Berhane, Eden Evenemangssamordnare 031-786 5870 eden.berhane@handels.gu.se
Bissada, Vivian Internationell samordnare 031-786 4494 vivian.bissada@handels.gu.se
Dagerklint, Annelie Näringslivssamordnare 031-786 5523 annelie.dagerklint@handels.gu.se
Eriksson, Kenneth Controller 031-786 1024 kenneth.eriksson@handels.gu.se
Eriksson Tanemar, Lena Fakultetssekreterare 031-786 5878 lena.erikssontanemar@handels.gu.se
Fallegård, Sara Internationell samordnare 031-786 4494 sara.fallegard@gu.se
Inoue, Chie Administratör 031-786 4493 chie.inoue@handels.gu.se
Jajjo, Gabriella Ekonomiadministratör 031-786 5582 gabriella.jajjo@handels.gu.se
Johansson, Mikael Forskarutbildningshandläggare, Vetenskapsantropologi. Doktorandprojekt: Att skapa fysiker - en antro... 031-786 1110 mikael.johansson@handels.gu.se
Johansson, Ulrika Projektadministratör 031-786 3243 ulrika.johansson@handels.gu.se
Kappel, Linnéa Kommunikatör 031-786 1443 linnea.kappel@handels.gu.se
Karlgren, Ingmarie Arbetslivssamordnare 031-786 5467 ingmarie.karlgren@handels.gu.se
Karlsson, Daniel Kommunikatör, Externa relationer, kommunikation 031-786 5477 daniel.karlsson@handels.gu.se
Larkö, Marie Samverkansansvarig, Externa relationer/​Reväst 031-786 4415 marie.larko@handels.gu.se
Larsson, Hannah Karriärvägledare 031-786 5405 hannah.larsson@handels.gu.se
Legaspi, Jelaine Kommunikatör 031-786 1443 jelaine.legaspi@handels.gu.se
Lennesten, Cathrine Karriärvägledare 031-786 3081 cathrine.lennesten@gu.se
Lindeström, Rina Personalhandläggare 031-786 1304 rina.lindestrom@handels.gu.se
Meller Eldh, Monica Fakultetsadministratör, Ledningsstöd 031-786 6703 monica.meller.eldh@handels.gu.se
Miklin, Catharina Internationell samordnare 031-786 4946 catharina.miklin@handels.gu.se
Norrström, Maria Kommunikationsansvarig, Externa relationer, kommunikation 031-786 1247 maria.norrstrom@handels.gu.se
Palmgren, Ingela Samordnare privat-offentlig samverkan, Enhetschef fak.kansli 031-786 5835 ingela.palmgren@handels.gu.se
Persson, Anna Maria Fakultetsadministratör, Ledningsstöd 031-786 5521 annamaria.persson@handels.gu.se
Sjöholm, Helena Internationell samordnare 031-786 6479 helena.sjoholm@handels.gu.se
Strömstad, Jenni Samverkansansvarig, Externa relationer, Fundraising 031-786 5822 jenni.stromstad@handels.gu.se
Sundemo, Mattias Miljöansvarig/​samordnare 031-786 1587 mattias.sundemo@handels.gu.se
Tillman, Catharina Kanslichef 031-786 4653 catharina.tillman@handels.gu.se
Viding, Lena Fakultetsadministratör 031-786 5292 lena.viding@handels.gu.se
Wigren, Kajsa Internationell samordnare 031-786 4649 kajsa.wigren@gu.se
Örninge, Marie Evenemangsansvarig, Externa relationer, Evenemang 031-786 5607 marie.orninge@handels.gu.se

Visar 1 - 32 av 32

Sidansvarig: Maria Norrström|Sidan uppdaterades: 2017-06-30
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?